In deze basiscursus leren de deelnemers (zowel ervaren als minder ervaren) op verschillende manieren te ‘werken’ met de groep. De deelnemers kunnen hun aanpak afstemmen op de situatie van de groep. De deelnemers leren gedrag observeren, betrokkenheid van de bezoeker te stimuleren en leren passende vragen te stellen. Ook kunnen de deelnemers helder communiceren en hebben zij zicht op de toegankelijkheid rondom rondleidingen. De cursus is erop gericht steeds de vertaling te maken met de deelnemers naar de eigen praktijk.
Deelnemers bij vitrine tijdens de cursus Van rondleiden naar begeleiden. Foto: Erfgoed Brabant.
Opzet van de cursus
De cursus bestaat uit twee bijeenkomsten van 3 uur en een terugkombijeenkomst van 3 uur. In de eerste twee bijeenkomsten staat telkens een thema met een doel centraal, waarbij de betrokkenheid van de bezoekers de draad is. In de derde bijeenkomst gaan de deelnemers toepassen wat ze geleerd hebben in de praktijk.
- Bijeenkomst 1: groep en omgeving
- Bijeenkomst 2: communicatie en didactiek
- Bijeenkomst 3: professionalisering
Praktische informatie
Deze basiscursus wordt gegeven op woensdag 8 april, woensdag 22 april en woensdag 13 mei (allen in de ochtend), in ’s-Hertogenbosch.
Inschrijven voor deze cursus kan via een mail aan Dieuwertje de Nigtere, dieuwertjedenigtere@erfgoedbrabant.nl.
Kosten voor deelname aan deze cursus bedragen €50,- per deelnemer voor drie dagdelen. De factuur wordt na afloop verstuurd.
De cursus kan ook op aanvraag gegeven worden, dan is de locatie in overleg. Heb je hiervoor interesse? Neem dan contact op met Dieuwertje de Nigtere, dieuwertjedenigtere@erfgoedbrabant.nl, voor meer informatie.
Foto boven: Deelnemers Van rondleiden naar begeleiden bij Sint-Catharinadal in Oosterhout met hun docent. Fotograaf: Dieuwertje de Nigtere. Eigendom: Erfgoed Brabant.