Vergeten is de beste vorm van bewaren. Vanuit deze gedachte het Doornroosje-scenario ontstaan. Streekmuseum Jan Anderson in Vlaardingen is het eerste museum in Nederland waar de methode wordt voorbereid. Het doel is om de methode als generiek behoudsinstrument beschikbaar te stellen aan alle musea in Nederland.
Op 9 juni 2023 tijdens het symposium 'Doornroosje: Ordelijk vergeten' wordt het Doornroosje-scenario verder uitgelegd. Wat betekent ze voor je collectie? Wat vraagt ze aan inzet en middelen? Wat is - later - de opbrengst? Ook worden inzichten en meningen gepresenteerd, en is er ruimte om met elkaar in gesprek te gaan. De feedback van de aanwezigen zal gebruikt worden bij de verdere voorbereidingen van de 'verzegeling' van Streekmuseum Jan Anderson. Dit bestaat uit een publicatie en een documentaire en zullen later dit jaar verschijnen.
Praktische informatie
- Datum en tijden: 9 juni 2023, 13:00-18:00 uur
- Locatie: Grote Kerk in Vlaardingen
- Georganiseerd door de RCE en Erfgoedhuis Zuid-Holland.
- Dit symposium is bedoeld voor bestuurders, medewerkers en vrijwilligers bij musea en studenten en medewerkers van opleidingen gericht op collectiebeheer en -behoud.
- Het programma en meer informatie vindt u op de site van Erfgoedhuis Zuid-Holland.